Дарунки для музею від Волонтерського руху Пологівщини

Нещодавно до шкільного музею НВК завітав голова організації «Волонтерський рух Пологівщини» Сопільняк Вадим Дмитрович. Чоловік розповів учням  7 та 6 класів про свою волонтерську діяльність та подарував  музею, на згадку про цю зустріч,  книгу «Хоробрі серця неможливо зупинити» і ручний протитанковий гранатомет «Муха РПГ – 18». За що щиро дякуємо волонтеру. 


Гурток "Юні музеєзнавці


Відеозвіт про проведені музейні уроки


І місце у номінації «Вічна пам’ять героям», назва роботи «Ви у нашому серці» посіла Кірілова Вікторія, учениця 7-го класу.

І місце у номінації «Військові та цивільні будні героїв-земляків», назва роботи «Залишитися живим» посів Гузь Владислав, учень 8-го класу.



До Дня Гідності та Свободи

До Дня Гідності та Свободи у музеї КУ «Пологівський НВК» з учнями 6-го та 7-го класів провели бесіду під назвою «Сторінками нашої історії». Учнів познайомили з подіями, які розвивалися на майдані 2004 та 2013-2014 рр. Вшанували пам’ять загиблих  під час Революції Гідності.  Згадали про нашого земляка Горошишина Максима Максимовича, який проживав у селі Басань.

 Взимку 2013/14 рр. хлопець перебував на Майдані Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції Гідності. 19 січня 2014 року під час протистояння на вулиці Грушевського біля Урядового кварталу отруївся газом, отримав запалення легень, яке переросло у тяжку форму. Місяць боровся за життя у Київській міській клінічній лікарні № 17, але 20 лютого цього року юнака не стало.

 

Горошишину М.М. присвоєно звання Герой України (посмертно).


Участь у форумі

КЗ «Центр туризму» ЗОР  м. Запоріжжя організував форум юних екскурсоводів серед учнівської молоді «Край, в якому я живу: екскурсія для друга».

 

Для  участі у ІІ етапі із 80 робіт було відібрано 24 роботи, серед яких була і робота нашої учениці 6 класу. Гармаш Ангеліна отримала диплом переможця за підготовку медіа-презентації в заочному етапі обласного форуму. Напрям за яким вона працювала: «Музейна експозиція». ЇЇ екскурсія під назвою «Український солдат – гордість нашої країни» посіла почесне ІІІ місце в ІІ (очному) етапі, який відбувся 26-27 жовтня на базі КЗ «Центр туризму» ЗОР у місті Запоріжжя.  



«Юні музеєзнавці» навчаються народним традиціям 

«Юні музеєзнавці» доторкнулися до минулого наших прадідів – до народних звичаїв. Почали вони з ляльки-мотанки, бо з давніх-давен вона у кожній родині була берегинею роду,  символом мудрості,  зв’язком між поколіннями. Лялька-мотанка – це  одна із найдревніших  і священних іграшок  нашого народу, якій понад тисяча  років.

Національно-духовне відродження України потребує від нас, педагогів, формувати у школярів почуття патріотизму, національної свідомості, високих особистих якостей, розширення знань з історії та культури України.  Виняткову роль у цьому процесі відіграє шкільний музей як матеріалізована пам'ять народу. Пам'ять – сила. Завдяки історичній памяті людина стає особистістю, народ – державою. 

Результатом клопіткої праці вчителів та учнів (не один рік збирали експонати, фотографії, формували експозиції) є створення у 2005 році на базі Пологівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 музею історії села Пологи. Ініціатором створення музею був її директор Самойлов  В.О. 

Червону стрічку перерізали: заступник голови райдержадміністрації І.Г.Півень, колишній директор школи Т.В.Комашко та  Герой Соціалістичної праці, в минулому знатний комбайнер  к-спу “Україна” Куриленко В.Т.

Відповідальним за музей призначено бібліотекаря школи Татіосову Т.Ф.

 

Зараз роботу музею очолює бібліотекар Колесник В.С. Під керівництвом якої діє гурток «Юні музеєзнавці» та команда екскурсоводів.


Музей – відкритий лист із минулого в майбутнє. Перегортаючи його сторінки, ми знайомимось з експозиціями нашого музею. Мова музею – це мова оригіналу, першоджерело історичної пам’яті. Пам'ять про минуле допомагає правильно оцінювати сьогодення, осмислено працювати і надалі в такому напрямку. Дивимось на ці, здавалося б буденні, давно знайомі речі, предмети і  бачимо засмаглі руки відомих і невідомих хліборобів, столярів, ткачів, трактористів, гончарів. Усі речі зберігають дух минулих поколінь  і нетлінну пам'ять народу. Від усього, що представлено в експозиціях віє добрим українським духом, батьківським і материнським теплом.

Експозиції музею

Роботу музею здійснюємо в таких напрямках:
І. Пошуково-дослідницький:

1.     Дослідження історії створення с. Пологи, подій колективізації та голодомору, історії Великої Вітчизняної війни на території нашого краю, опис сучасних воєнних подій на сході країни та їх учасників.

2.     Дослідження історії школи: пошук матеріалів про відкриття школи на селі, спогадів про вчителів, що працювали в різні часи та випускників.

3.     Робота в Малій Академії Наук. 

        ІІ. Інформаційно-просвітницький.

1.     Висвітлення діяльності музею на шпальтах районної преси.

2.     Випуск буклетів та брошур про роботу музею.

3.     Розміщення матеріалів на сайті навчального закладу.

ІІІ. Екскурсійний:

 

Здійснюється за експозиційними розділами, перерахованими вище під час уроків та в позаурочний час.

Зміст матеріалу екскурсії активно сприяє не тільки засвоєнню знань, а й підвищенню інтересу до історії. Учні, наочно ознайомившись з справжніми пам’ятками історії, глибше починають розуміти закономірності історичного розвитку суспільства. Наявність музею в школі сприяє вдосконаленню навчання й виховання, практично спрямовує позакласну роботу, наповнює її конкретним змістом. Під час музейних уроків чи пошукової роботи формується громадянське мислення, коли учень досліджує проблеми, пов’язані з історією рідного краю, народжується національна свідомість, що сприяє неупередженому ставленню до інших культур. Робота в музеї вчить розуміти людей, спілкуватися, зважати на альтернативну точку зору. Даючи учням навички дослідницької роботи, активізуючи їх творчу діяльність, шкільний музей сприяє патріотичному вихованню підростаючого покоління.

 

На базі музею систематично проводяться тематичні лінійки, присвячені історичному минулому України: «Голодомор 1932-1933рр.», «Біль Чорнобильської трагедії», «Ми пам’ятаємо Вас, наші герої АТО», «Війна очима воїнів-визволителів». Надається допомога педагогічним працівникам під час організації та проведення позакласних заходів, уроків, пов’язаних з історією рідного краю. 

Будуть змінюватися часи, школа вирішуватиме нові завдання; проте актуальною є і буде одна проблема – виховання громадянина України, який знає і пам’ятає свій рід, материнську мову, цінує минуле і буде гідно творити майбутнє.