Вітаємо переможців

14 лютого 2019 р. в рамках 74-ї районної спартакіади на базі КУ "Пологівський ЗЗСО І - ІІІ ст. № 5" відбулися фінальні змагання з баскетболу серед сільських шкіл району. 

Команда юнаків нашого навчального закладу посіла І призове місце і була нагороджена Грамотою відділу освіти, молоді та спорту Пологівської РДА від 14 лютого 2019 р


Водойми взимку небезпечні

Зима асоціюється в людях зі снігом, катанням на ковзанці, риболовлі на льоду. І саме крижана річка є найбільшою спокусою і найбільшою небезпекою для любителів прогулювання по змерзлій річці та для рибалок. Сьогодні мороз, а завтра вже плюсова температура. Водойми тільки-но покриті кригою, як тепліша і лід починає танути. Кожного дня до Служби порятунку “101" над повідомленням про надзвичайні події на льоду. Головне управління ДНС України в Запорізькій області постійно наполегливо попереджає населення за страшну небезпеку, що призводить до виникнення небезпечних ситуацій


Вітаємо переможців

7 січня 2019 року в спортивному залі гімназії "Основа" відбулися змагання з настільного тенісу серед команд сільських ЗЗСО І-ІІІ ступенів в залік 74-ї районної спартакіади школярів.

Команда  нашого навчального закладу виборола ІІ призове місце. Склад команди: Діденко Максим, Лемішко Яна, Холодний Артем. Вчителі: Зубець О.А., Кикош С.П.

Команда нагороджена грамотою відділу освіти, молоді та спорту




16 днів проти насильства

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Ось і в нашій школі стартувала дана акція. 

Психологічною службою школи були проведені комплекс виховних годин серед учнів 7-9 класів, щодо протидії булігну, підвищення рівня толерантності щодо прав дитини та  виставка малюнків та фоторобіт   з теми «Світ без насилля »  та "протидія торгівлі людьми".


Реставрація картин

Впродовж двох місяців учениці КУ «Пологівський ЗЗСО І – ІІІ ст. №5» проводили реставрацію картин. Талановиті дівчата Нестерець Карина, Нестерець Крістіна та Отрішко Дарія з великим натхненням віднеслися до кропіткої праці. По завершенню роботи всі картини розмістили на стінах рідної школи. В знак подяки від навчального закладу дівчата отримали солодкий подарунок.  


Всеукраїнський тиждень права

Профілактика правопорушень

В рамках Всеукраїнського тижня права в освітньому закладі відбулася зустріч з представником ювенальної превенції  лейтенантом поліції Сідоренком К.В.  

Права неповнолітніх у трудових відносинах

З нагоди відзначення 10 грудня Міжнародного дня права та в рамках проведення Всеукраїнського тижня права відбулася зустріч учнів 9 – 11 класів з головним державним інспектором відділу з питань дотримання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці в Запорізькій області Гайдук Оленою Петрівною.

 

Учні дізналися про права неповнолітніх у трудових відносинах, а саме: мінімальний вік прийняття неповнолітніх на роботу, заборону залучення їх до робіт, на яких забороняється застосування праці осіб молодше 18 років та інші державні гарантії.


День Збройних Сил України

6 грудня – святковий день на честь Збройних Сил України. За традицією учні нашої школи привітали службовців військової частини та подарували їм святкові пироги.

 

Після навчальних занять було проведено цікавий квест та спортивні змагання між командами юнаків.


Година коду в КУ «Пологівський ЗЗСО І – ІІІ ст. № 5»

  Година коду – це глобальна ініціатива щодо популяризації програмування серед школярів усього світу, метою якої є показати учням, що інформатика може бути веселою та цікавою. Цього року Година коду проходила з 3 по 9  грудня на уроках інформатики. Участь в заході взяли учні 4 класів  КУ «Пологівський ЗЗСО І – ІІІ ст. № 5».

 


Вітаємо!

Вітаємо Гузя Андрія, який посів III місце в обласному етапі Всеукраїнської  експедиції учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина – Україна», напрям: «Духовна спадщина мого народу», тема роботи «Безсмертні митці культури Запорізького краю». Керівник роботи бібліотекар Колесник В.С.


Шановні батьки!

Благодійність є досить популярною в наші дні. Справжня благодійність починається з доброго слова, зі щирої посмішки та любові. Завдяки вашій безпосередній участі та участі учнів і педагогічного колективу стали традиційними благодійні ярмарки. Кошти, які вдається зібрати, завжди розподіляються на першочергові цілі. Благодійні заходи у школі відбуваються постійно. Це розуміє батьківська громада. І естетичне оформлення нашого закладу стало яскравим прикладом цього розуміння.

Наші діти, долучаючись до таких заходів, відчувають, що роблять щось потрібне і корисне, формують у собі активну громадську позицію людей, небайдужих до потреб та проблем інших.

Шановні наші батьки! Адміністрація, педагогічний колектив та учні школи висловлюють щиру подяку Вам за допомогу в оформленні навчального закладу,  за плідну роботу з покращення умов для навчання та виховання, за ваше безмежне добро, підтримку і світло душі.

 

Бажаємо міцного здоров’я, мирного неба, натхнення, злагоди і добробуту!


Урок гідності

29 листопада 2018 р. в нашому освітньому закладі було проведено урок гідності та патріотизму: «Їх прийняло небо, лишивши списки …».

Класний керівник Коляда О.А. разом з учнями 6 класу поринули в історичні події та вшанували пам'ять героїв різних історичних епох: Героїв Крут, Бабиного Яру, Небесної Сотні та героїв сьогодення. На урок були запрошені гості: Євген Лісогурський – колишній випускник, учасник АТО та його побратим – Євген Мовчан. Вони розповіли дітям про нещодавні події, поділилися враженнями, надали дітям пам’ятні автографи.

Виступ військових викликав шквал емоцій серед шестикласників. Кожен учень міг поспілкуватися, поставити питання.

 

Спілкування завершилося частуванням гостей чаєм зі смаколиками.


День вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні

23 листопада 2018 року на в нашому освітньому закладі відбувся урок-реквієм із вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні.
Хвилиною мовчання та горінням свічки згадали закатованих голодом жертв геноциду Українського народу. На заході були присутні учні 5 – 11 класів та вчителі.

Учасники заходу  нагадали присутнім про тяжкі нелюдські випробування, які випали на долю українців. Багато глибоких та змістовних слів було сказано ведучими реквієму, основним меседжем яких був заклик довічно пам’ятати про закатованих у ті страшні голодні роки, згадати у молитвах усіх тих, хто страждав і помер під час великого Голодомору.

 

Хай же пам'ять про всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

 


Участь в  Х обласній конференції-захисту  звітів про туристський спортивний похід

За сприяння Департаменту освіти і науки облдержадміністрації 17-18 листопада 2018 року в приміщенні туристичної бази «Дніпрянка» КЗ «Центр туризму» ЗОР відбулася Х обласна конференція-захист звітів про туристський спортивний похід, присвячена 70-річчю КЗ «Центр туризму» ЗОР.

У роботі конференції брали участь учнівська та студентська молодь загальною кількістю 57 осіб з навчальних закладів області серед яких і учні КУ «Пологівський ЗЗСО І – ІІІ ст. № 5», а саме: Кривицька Діана (6 клас), Деркач Юлія (10 клас) під керівництвом Горулька Сергія Сергійовича. Учасниці творчо підійшли до створення презентацій захисту і на високому рівні представили звіти про спортивний похід з пішохідного  виду туризму:

група виборола два ІІ місця  за похід 1 ступінь складності (Кривицька Д.) та І категорія складності (Деркач Ю.).


Всеукраїнський радіодиктант національної єдності

  Всеукраїнський радіодиктант національної єдності — традиційна щорічна загальнонаціональна акція, присвячена українській мові, лунає на Першому каналі Українського радіо у День української писемності та мови — 9 листопада. Він не має на меті перевірку грамотності конкретної особи, а задуманий як своєрідний флешмоб — акція єднання навколо рідної мови. П'ятницю, 9 Листопад, 2018 -  в 11:00 відбувся Вісімнадцятий Всеукраїнський диктант національної єдності. Учні 9 класу КУ «Пологівський ЗЗСО I-III ступенів № 5» також взяли участь у написанні диктанту. 

 


Конференція  до 100-річчя В. Сухомлинського

Районним методичним кабінетом відділу освіти, молоді та спорту було організовано та проведено на базі нашого освітнього закладу  конференцію - вшанування  «Педагогіка      В.О. Сухомлинського в контексті формування життєвих компетентностей здобувачів освіти». До участі у конференції  було запрошено заступників директорів з навчально-виховної роботи,  заступників директорів з виховної роботи, педагогів – організаторів, вихователів-методистів, керівників районних методичних об’єднань, -працівників КУ «Ресурсно-інклюзивний центр»

В рамках роботи конференції у фойє закладу працювала виставка  «Просвітитель. Добротворець. Гуманіст», за сприяння шкільних бібліотекарів:

КУ «Пологівський колегіум № 1»,

КУ «Пологівська СРШ І-ІІІ ступенів № 2»,

КУ «Пологівська гімназія «Основа»,

КУ «Пологівська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4»,

КУ «Пологівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 5»

 


Семінар бібліотекарів

30 жовтня на базі КУ «Пологівський ЗЗСО I-III ступенів № 5» було проведено в рамках роботи районного методичного кабінету форум бібліотечних ідей «Творчий потенціал шкільного життя за В.О. Сухомлинським». Бібліотекарі мали можливість поділитися своїми друкованими авторським розробками, присвяченими 100-річчю від дня народження великого українського педагога В.О. Сухомлинського та своїми інноваційними та цікавими роботами, які вони представили у своїх школах під час проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у жовтні 2018 року.


Альманах робіт обласного заочного конкурсу "Твої герої, Запорізький край"

Учні 9-го класу: Собко Богдан і Гузь Андрій, вже другий рік поспіль займаються пошуковою роботою. Вони є неодноразовими переможцями та призерами обласних заочних конкурсів.  Справжнім подарунком для хлопців та їхнього керівника, бібліотекара Колесник Віталіни Сергіївни, стала публікація альманаху робіт обласного заочного конкурсу "Твої герої, Запорізький край", який було опубліковано у 2018 році за підтримки Департаменту освіти і науки Запорізької державної адміністрації та КЗ "Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді" Запорізької області.

     Юнаки з превеликим задоволенням презентували свою творчість учням ЗЗСО №5. Ознайомитися з альманахом можуть всі бажаючі у шкільній медіатеці в електронному і паперовому варіанті.



Урок доброти

У зв'язку  зі зростанням кількості випадків безвідповідального поводження з домашніми тваринами і жорстоким ставленням до безпритульних тварин, за підтримки МОН України та посилаючись на статтю 6 Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" у навчальному закладі  з 1 по 11 клас було проведено  Всеукраїнський урок про гуманне та відповідальне ставлення до тварин

Під час уроку діти переглядали відео, презентації, обговорювали їх;  читали коротенькі оповідання, складали пам'ятки; проводили вікторини.


День Захисника України.

З 2014 року Указом Президента України Петра Порошенка на свято  Покрови призначено День Захисника України.

12 жовтня з нагоди цього свята у школі КУ «Пологівський ЗЗЗСО І-ІІІ ст. № 5» провели Покровський Ярмарок. Участь приймали від малого до великого. На столах - найрізноманітніша випічка: пироги, кексики, пиріжки, торти, короваї, печиво. Було все що душа забажає.

 

Після ярмарку одноголосно прийняли рішення: гроші, які вторгували, витратити на закупівлю  продуктів харчування  та засобів особистої гігієни військовослужбовцям. Усі ці покупки школа передала солдатам військової частини  Т0-300, які зараз знаходяться у  Пологах.