Після закінчення війни  корпус школи було відновлено, а в 1961 році збудовано центральний корпус восьмирічної школи № 7. Школа містилася в двох корпусах, а в окремому корпусі шкільної їдальні була розміщена шкільна бібліотека, де всього лише на кількох стелажах містилася змішана художня та навчальна література. Через низьку платню (0,5 ставки) була велика плинність кадрів.   

        У 1977 році Біблік Ілля Зельманович - директор школи, запросив на посаду бібліотекаря Татіосову Таісу Феодосіївну, завідуючу сільською бібліотекою № 1, яка  закінчила Мелітопольське культосвітнє училище, отримала середню спеціальну освіту і мала за плечима 37 років бібліотечної справи.

      Розгойдані старенькі дерев'яні стелажі, занедбані книжки, змішана література, яка інколи була складена в купи - все це дбайливо почала упорядковувати нова шкільна бібліотекарка. 

З 1978 року почався перехід на безкоштовне користування підручниками 1 класу. В наступні роки школа мала переходити на повне безкоштовне користування підручниками, а отже, постало питання про необхідність щорічного порведення акції "Живи, книго!"

У 1989 році Пологівський райвиконком прийняв рішення про реорганізацію неповної 8-річної школи № 7 у Пологівську ЗОШ І – ІІІ ст. № 5. 

1 вересня 1990 року відкрила свої двері нова красуня-школа, директором якої була Комашко Тамара Вадимівна. Справжньою окрасою села стала новозбудована середня школа, яка схожа на корабель-велетень, що пливе безмежним життєвим океаном і несе на своїх хвилях світлі мрії своїх вихованців. Вона одна з найбільших шкіл Пологівського району. Відбулося відчутне зміцнення матеріальної бази школи.

      На ІІ поверсі у великому світлому кабінеті розмістилася шкільна бібліотека. Багато зусиль було покладено естетичному оформленню бібліотеки та її комплектуванню.   Для проведення знаменних дат, учні і вчителі зверталися за книжною мудрістю та порадою у бібліотеку.

Навчати школярів любити книгу, піклуватися про неї - завдання всього педагогічного колективу і бібліотекаря. Виховання бережливого ставлення до книги - не лише економічна потреба суспільства, а, насамперед, моральне формування особистості. В зв'язку з цим, виходить  у світ наказ Міністерства освіти України № 32 "Про  органгізацію і проведення Всеукраїнської акції "Живи, книго!"

Після реорганізації Пологівської ЗОШ І - ІІІ ст. № 5 у КУ "Пологівський НВК" у 2011 році, бібліотеку було пенесено у двокімнатне приміщення. Нині бібліотека має читальний зал та кімнату для художньої літератури. В окремому приміщенні  розміщено книгосховище, в якому зберігаються підручники та додаткова література.

 

 З 2014 року на посаді бібліотекаря працює Колесник Віталіна Сергіївна. Молода, енергійна, активної життєвої позиції людина, яка у 2009 році закінчила Запорізький національний університет за спеціальністю "Викладач російської мови та літератури. Викладач німецької мови".

    ХХІ століття - це століття широкого впровадження інформаційно-комунікативних технологій. Сьогодні використання у шкільній бібліотеці комп'ютерних технологій відкриває для дітей доступ до необмеженої кількості інформаційних джерел, як традиційних (книги, газети, журнали, довідкові видання) так і нетрадиційних для бібліотеки (відеоматеріалів, комп'ютерних програм). 

Колесник Віталіна Сергіївна має за мету не лише забезпечити доступ читачів до інформаційних ресурсів, а й виховувати в них інформаційну культуру.